O firmie

Metalcoop Handelsgesellschaft mbH Wirtschaftsberatung od ponad 25 lat, jako spółka niemieckiego prawa handlowego z większościowym kapitałem polskim uczestniczy aktywnie i znacząco w rozwoju współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami.

Nasza ugruntowana pozycja na rynku niemieckim stwarza możliwość profesjonalnej i rzetelnej pomocy w interesach polskich przedsiębiorstw w Niemczech oraz niemieckich w Polsce.

Jako spółka konsultingowa, wspieramy polskich przedsiębiorców w budowaniu wizerunku na zagranicznych rynkach. Naszym celem jest kompleksowe, merytoryczne i ukierunkowane na sukces doradztwo. Pomagamy rozwinąć skrzydła firmom, otwierając drogę na nowe rynki. Szukamy i weryfikujemy partnerów biznesowych, niwelując tym samym ryzyko niepowodzenia.
Metalcoop wykorzystuje w tym względzie bardzo dobrze rozbudowaną sieć kooperantów, dzięki której spełniamy indywidualne oczekiwania naszych partnerów w sposób przejrzysty, terminowy i zorientowany na trudnym niemieckim rynku.
Chcemy, aby dążenie do sukcesu odbywało się w oparciu o bezpieczne relacje, wspierane przez fachową kadrę. Nasze wieloletnie doświadczenie stwarza silną bazę we współpracy z nowymi partnerami na nieznanych dotąd obszarach gospodarczych.

Biznes Międzynarodowy

Polska i Niemcy

Redukuj ryzyko i zwiększaj swoje szanse

Nie wiesz czy twoja usługa bądź produkt odniesie sukces na innym niż dotąd obszarze gospodarczym? Metalcoop przeprowadzi badanie rynku, wliczając w to analizę potencjalnej konkurencji i oszacuje szanse na powodzenie. Dodatkowo posiadamy partnerów świadczących kompleksowe usługi prawne, księgowe oraz doradztwo podatkowo-finasowe, tak aby zabezpieczyć najbardziej wymagające potrzeby i interesy naszych klientów.

Bądź skuteczny i wiarygodny

Wiemy jak ciężko, a najczęściej bardzo powoli i kosztownie przychodzi budować markę na nieznanym zagranicznym obszarze. Rynek szybko weryfikuje szanse i możliwości.

Z uwagi na brak wiedzy, referencji, czy też historii na nowym rynku, przedsiębiorcy niejednokrotnie są skazani na niepowodzenie. Metalcoop daje swoim klientom szansę stworzenia bezpiecznego gruntu na ekspansję i rozwój działalności. Firmy obsługiwane przez nas otrzymują możliwość rejestracji adresu, reprezentacji lub oddziału z pełnym adresem, który jest wizytówką dla potencjalnych klientów.

Kierując swoją ofertę do klientów, jesteśmy zobowiązani do skutecznego wprowadzenia firmy na nowy niemiecki rynek. Dajemy tzw. „kick-off”, który jest niezbędny w budowaniu wiarygodności w relacji z zagranicznymi partnerami. Rynek niemiecki staje się bardziej dostępny i przejrzysty, tym samym bezpieczniejszy. Niemieccy kontrahenci mogą być pewni, że po drugiej stronie znajduje się rzetelny partner, posiadający rejestrację w Niemczech, w nowoczesnym biurze i z profesjonalną kadrą, którą również Metalcoop może weryfikować na rzecz swojego klienta.